Weber Matthias- Röchling

Bize Şirketinizden, Ürünlerinizden Ve Hizmetlerinizden Kısaca Bahseder Misiniz?

Almanya’nın Ruppertsweiler bölgesinde yer alan Röchling Hydroma, uzun yıllardır kesim takozları üretim ve tedarikinde faaliyet gösteren güvenilir bir iş ortağıdır. Röchling Hydroma, yumuşak materyallerin kesilmesini gerektiren her durumda; gerek kesim makinesi yapımında kullanılan ekipmanlar için, gerekse kullanıcıların yedek parça ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında bir tedarikçi görevi görmektedir. Röchling Group bünyesinde faaliyet gösteren Röchling Hydroma; termoplastik ve kompozit materyallerden yapılan yarı işlenmiş ürünler ve işlenmiş parçaların üretiminde dünya çapında bir pazar lideri olmanın getirdiği piyasa bilgisi ve yenilikçi güç sayesinde müşterilerine avantaj sağlamaktadır. Dünya çapında faaliyet göstermekte olan Röchling Group; 21 ülkede, 65 lokasyonda istihdam ettiği yaklaşık 8.000 çalışanıyla plastik sektöründe yetkinliği temsil etmektedir. Şirket, Yüksek Performanslı Plastikler ve Otomotiv Plastikleri birimleriyle yüksek kaliteli plastikleri işleyerek pek çok endüstriyel kullanım alanı için yarı işlenmiş ürünler, parçalar ve sistemler üretmeye odaklanmıştır. Röchling Hydroma’yı da bünyesinde barındıran Yüksek Performanslı Plastikler biriminin; levha, çubuk, tüp ve tabakalar ile profil ve dökme parçalar gibi yarı işlenmiş ürünlerden makineyle işlenmiş tamamlayıcı parçalara kadar geniş bir yelpazede ürünleri bulunmaktadır. Otomotiv Plastikleri birimi ise dünya çapında otomotiv üreticileri ve sistem tedarikçilerine, otomotiv sektörünün sürekli karşılaştığı ağırlık, tüketim, emisyon ve maliyet düşürme sorunlarına çözüm yaratmak amacıyla kullanılan ve teknolojik açıdan gelişmiş plastik uygulamalar tedarik etmektedir.

Röchlıng Hydroma Olarak Sizi Diğer Üreticilerden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Eskiden kesme makineleri üreticisi olarak faaliyet gösteren Röchling Hydroma, hem kesme teknikleri, hem de plastik üretimi ve işlenmesi olmak üzere piyasanın iki alanında da bilgi ve birikim sahibi olarak özel bir konumdadır. Röchling Hydroma, 2001 yılından beri Röchling Group bünyesinde faaliyet göstermektedir. Kesme tahtaları piyasasındaki ortak faaliyetlerin birleşmesi sayesinde Röchling, bu alanda dünya çapında pazar lideri konumuna erişmiştir. Piyasada “Hydroma® Quality Cutting Boards” (“Hydroma® Kaliteli Kesme Tahtaları”) adıyla bilinen bu ürünler, üretimimizde ve sürekli uyguladığımız kalite kontrol süreçlerimizde gösterdiğimiz en üst seviye duyarlılığımızın sonucudur. Polipropilen (PP), polietilen (PE) ve poliamit (PA) termoplastiklerinden üretilen Hydroma Kaliteli Kesme Tahtaları; tekstil, deri, kâğıt ve otomotiv sektörlerinin yanı sıra gıda işleme sektöründe, büyük mutfaklarda, otellerde ve restoranlarda da sıkça kullanılmaktadır. Bu ürünler; aralarında salınım kollu kesme makineleri, köprü kesme makineleri, oynar başlıklı kesme makineleri ile silindir ve köprü tipi kesme donanımları da bulunan her türden kesme makine, proses ve araçlarıyla uyumludur. Bunun dışında deri, deri lif materyali, astar materyali, kauçuk, conta, tekstil, keçe, post, köpük plastikler, döşeme materyali, kâğıt, karton, folyo ve termoplastik materyaller gibi tüm yumuşak materyallerle de kullanılabilirler. PALAMUT GROUP ILE OLAN IŞ BIRLIĞINIZ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? Palamut Group, Röchling Hydroma’nın Türkiye’deki varlığı konusunda iyi bir iş çıkarmıştır ve çıkarmaya devam etmektedir. Hem sektör hem de piyasa ürünlerimiz ve şirketimiz ile ilgili bilgi sahibidir. Palamut Group, sektörde ayakları yere basan, köklü ve modern bir şirkettir. Recep Palamut tarafından dikkatlice ve iyi bir şekilde yönetilen Palamut Group, bünyesinde piyasayla yakın temas halinde bulunan genç, dinamik ve aktif çalışanlarıyla profesyonel bir şirket konumundadır. Birinci sınıf ürün portföyü ve hizmetleri, Palamut Group’u Türk ayakkabı sektöründe önde gelen ve iyi tanınan ürün tedarikçilerinden biri konumuna getirmiştir. Bu değerler, şirketin bugün piyasada elde ettiği seçkin konuma taban hazırlamıştır.

Şirketinizin Geleceğini Nasıl Görüyorsunuz? Hâlihazırda Üretmekte Olduğunuz Ürünler Dışında Yeni Teknik Denemeleriniz Var Mı?

Hedeflerimizi yerine getirme noktasında iyi ilerleme kaydediyoruz. Biz, “plastik çağı”nda yaşıyoruz. Uyarlanabilir bir materyal olan plastikler; çoğunlukla çelik, ahşap veya beton gibi geleneksel materyallerinkileri bile aşan karakteristik profillere sahip olup giderek bu materyallerin yerine geçmektedir. Bugün, üretimi aşamasında plastik parçalarla dolaylı yoldan temas halinde bulunmayan veya kendi bünyesinde plastikler barındırmayan hiçbir endüstriyel ürün yoktur desek yeridir. Röchling, yaklaşık 100 yıldır plastiklerin işlenmesinde uzmanlaşmıştır. Ürün gamı bugün standart plastiklerden yüksek çalışma ısılarına dayanabilen yüksek performanslı plastiklere 140’ın üzerinde farklı çeşitten oluşmaktadır. Modifikasyonlar ve özel olarak geliştirilen özellikler de dünya çapında benzeri olmayan çeşitliliğe kavuşmuştur.

Bültenimizin Bu Sayıdaki Konusu, İnsan Kaynaklarının İşletmeler İçin Taşıdığı Önemdir. Siz De İnsan Kaynaklarına Yatırım Yapmanın Bir İşletme İçin En Büyük Değer Olduğuna İnananlardan Mısınız?

Evet, çalışanlarımızın profesyonel yetkinliklerinin ve memnuniyetlerinin sağlanması, şirketimizin başarısı için büyük önem teşkil etmektedir. İyi performans ve sadakat şartları ancak çalışanların motivasyonu ve memnuniyeti ile sağlanabilir. Memnun çalışanlar, müşterilerin de memnun olmasını sağlar. Öte yandan sadık çalışanların bağlılığı, piyasada stratejik ve rekabetçi bir avantaj sağlar.

Türkiye’deki İşletmelerin Karşılaştığı En Önemli Zorluklardan Biri, Kalifiye Personel Bulma Sorunudur. Siz De Burada Benzer Zorluklar Yaşıyorsunuz. Bu Konudaki Düşünceleriniz Ve Önerileriniz Nelerdir?

Cazip bir işveren olmak ve uzmanlığı bünyesine katmak isteyen şirketler, çalışanlarının ihtiyaçlarını ve memnuniyetini gözetmek zorundadırlar. Bir diğer deyişle şirket, hem cazip ve profesyonel bir işletme olmak, hem de çalışanlarının kişisel ihtiyaçlarını düşünmek durumundadır. Biz, plastik işlemede dünya lideri konumunda bir şirket olarak çalışanlarımıza uluslararası alanda bir kariyer sürdürebilmeleri için ideal koşulları sağlamaktayız. Çalışanlarımız, uluslararası yönelimimiz ve dinamik büyümemiz sayesinde geleceğe dair ayrıcalıklı bir bakış açısına sahiptirler. Bunun dışında çalışanlarımıza yüksek oranda esneklik sağlıyor, örneğin çalışma ve aile hayatlarını dengeleyebilmeleri için farklı çalışma süresi modelleri sunuyoruz. Çalışma ortamımız oldukça iyi olup çok nadiren dalgalanmalar yaşıyoruz. Çalışanlarımızın bağlılık seviyesinin oldukça yüksek olması da beni ayrıca mutlu ediyor.

İşiniz Sebebiyle Sıklıkla Seyahat Ediyorsunuz. En Sevdiğiniz Ülke Ve Şehirler Hangileri?

Dünyayı gezebilme fırsatına sahip olduğum için çok şanslıyım. Oldukça ilginç insanlarla tanışmanın yanı sıra fevkalade yerler gördüm. Ayrıca yemek yemeyi çok sevdiğim için gittiğim her yerde yeni tatlar keşfediyorum. Gördüğüm her yer benim için oldukça ilgi çekici; her yerin kendine ait bir mimarisi, kültürü, kokusu ve tadı var. Aralarından favori seçmek istemiyorum çünkü bu diğer tüm ülke ve şehirlere haksızlık olur.

Herhangi Bir Hobiniz Var Mı?

Belki güleceksiniz ama mikro tarım ile uğraşıyorum. Sri Lanka’dan gelen zebu adlı 5 büyükbaş hayvanım var. Ara sıra iyi ve sağlıklı etimiz oluyor, bir de inek derisinden yeni ve güzel ayakkabılar üretiyorum! Ondan sonra da olağan işlerime dönüyorum. Dünya çapında faaliyet gösteren bir işletme ile güzel doğada büyükbaş hayvanlarımla yaptığım geleneksel ve basit işlerin arasındaki tezat beni çok mutlu ediyor.

Genç İş Adamlarına Ne Tavsiyelerde Bulunursunuz?

Esneklik çok önemli. İş dünyası hızlı bir tempoda ilerliyor ve koşullar sıkça değişebiliyor. Eğer açık fikirli ve seyahat etmeye gönüllüyseniz dünyayı keşfetme, yeni fikirler edinme, ilgi çekici insanlarla tanışma ve böylelikle işletmeniz için fırsatlar yaratma şansınız olur. Elbette işinize duyduğunuz bağlılık ve güvenilir bir iş ortağı olmak, günlük işleriniz için vazgeçilmez bir koşul. Her zaman kendiniz olun, insanlara saygılı davranın ve asla tutamayacağınızı bildiğiniz bir sözü vermeyin. Bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletlerden oluşan bir dünyada iş yapabilmek halen inanç ve güvene dayanıyor

keyboard_arrow_up

Copyright © 2018 Palamut Group. All Rights Reserved.

Maverainteraktif