İK POLİTİKASI

İK Politikası - Palamut Group

Palamut Group ailesi olarak şunu çok iyi öğrendik: İnsan Kaynakları, işletmenin gerçek anlamda kaderine etki eden fonksiyondur. Hizmet kalitemize ve verimliliğimize direkt etki eden ve en temel kaynak olan insan kaynağımızın; aynı zamanda, metod ve yöntem geliştiren, para dahil, malzeme, yer, enerji, makine, zaman gibi tüm diğer şirket kaynaklarımızı kullanması nedeniyle, üzerinde hassasiyetle durmamızı sağlamaktadır.

Organizasyon yapımızdaki her bir pozisyonun görev tanımı açık ve net olup, bu görev tanımlarını ilgili çalışanımızın layıkıyla yapabilmesi için gereken asgari nitelikleri bellidir.

İnsan kaynağına ihtiyacımız olduğunda, bu görev tanımlarına ve nitelik belgelerine uygun olarak, bizlerle çalışmak isteyen adaylarımız;

  • Öncelikle İnsan Kaynaklarından sorumlu veya ilgili yöneticiler tarafından ön görüşmeleri yapılmaktadır.
  • Ön görüşmelerden sonra, şirket yönetim danışmanlarımızın kontrolünde belli kişilik envanterleri uygulanmaktadır.
  • Uygun görülen adaylar, yönetim danışmanlarımızla 1-1 görüşmeler yapmaktadırlar.
  • Nihai görüşmeyi de şirket üst yönetimi bizzat yaparak, karar verilmektedir.
  • Aramıza katılmasına karar verilen satış personelinden sevkiyat sorumlusuna, şube çalışanımızdan mali işlerde çalışacak arkadaşlarımıza kadar tüm çalışanlarımız, esas görev yerinden önce 2-4 hafta arasında süren, ciddiyetle ve profesyonelce hazırlanmış oryantasyon programından geçmektedir.
  • Her yıl ihtiyaca uygun olarak alanlarında uzman yetişkin eğitmenleri tarafından uygulamalı kişisel gelişim eğitimleri verilmektedir.

Tüm bu çalışmalardaki temel amacımız, doğru seçilip eğitilmiş, doğru yönlendirilmiş, mutlu, motive ve ihtiyaçları karşılanmış, uzun yıllar şirketimizde çalışacak, çalışma arkadaşlarımıza sahip olmaktır.

Palamut Group olarak bizler, önce insana, sonra makinaya ve en sonra binaya yatırım yapıyoruz...

keyboard_arrow_up

Copyright © 2018 Palamut Group. All Rights Reserved.

Maverainteraktif