Blog

Kali: Yenilikçi Bir Elastomerik Film

Kali, Industria Chimica Mediterranea tarafından geliştirilen yenilikçi bir elastomerik filmdir.

TPU-termoplastik poliüretan içinde yer alan, yüksek uzama, yırtılma ve aşınma direnci gibi son derece iyi mekanik özelliklere sahiptir. Ürüne çeşitli niteliklerin sembolü olan Hindu tanrıça Kali’nin adı verildi. Tıpkı ICM tarafından üretilen, ilâhi olmayan Kali gibi. Hindistan ilâhiliğinin her bir kolu, aslında, Kali’nin kullanı- labildiği bir sektörü temsil eder. Kali, aşınma, kavrama ve dış gö- rünüme karşı direnci iyileştirmek amacıyla poliüretan enjekte dış tabanları kaplamak için geliştirilmiş bir uygulamadır ve her şeyden önce mono yoğunluklu makine ve tek bir enjeksiyon ile çift renkli dış taban yapmayı mümkün kılar. Kali uygulaması standart üretim sürecine müdahale etmez. Aslında uygulama şunları içerir:

• Kalıp boyutlarına uygun bir film parçası kesilmesi,

• Yaklaşık 3 saniye, 90° C’de ön ısıtma yapılması,

 • Gerekirse, bir vakum makinesi ile havanın çıkarılması,

 • PU enjekte edilmesi. Kali’nin her türlü enjekte edilen poliüretan ile uyumluluğu, ürünü PU köpüklerinin koruyucu bir dış tabaka ile kaplanmış olması gereken herhangi bir üretimine uygun kılar. Örneğin: Bisiklet oturakları üretimi, motorsiklet ve spor salonu ekipmanı gibi. Kali ayrıca, üstün mekanik özellikleri sayesinde PVC’nin yerine konmasında, saya üzerindeki ekler, su geçirmez çanta ve tekstil mimarisi için mükemmel destek sağlar ve aynı zamanda dikiş, dijital baskı, serigrafi ve radyo frekansına dayanabilir. Kağıt / plastik bir taşıyıcı ile birlikte veya taşıyıcısız, 100 mikron ila 1000 mm arasında, 1500 mm genişlikte, farklı renklerde parlak ve mat şekilleri mevcuttur. Kali, büyük bir fark yaratan basit bir fikirdir.

Yüksek mekanik özelliklere sahip ekstrüde filmleriyle; Mediterranea Plast by Puntalifiore-Palamutgroup

Mediterranea Plast Mediterranea Plast, Industria Chimica Mediterranea’nın solvent olmaksızın farklı destekleri yapıştırmak amacıyla yüksek mekanik özelliklere sahip ekstrüde filmler, sıcak eriyik filmler, spor giyimi için membranlar üreten bir bölü- müdür. Ayakkabı Yüksek elastikiyete sahip termoplastik elastomer filmler (TPU) üstün mekanik özellikleri ile dış tabanlara enjeksiyon yapımına özeldir.

Aşınma ve yırtılmaya dayanıklı olmasıyla yere temastan koruyarak, genişleyebilir polimerlerin kullanımı sayesinde dış taban ağırlığını azaltmaya yardımcı olur. Saat başı üretimi artırarak, bir mono yoğunluklu kalıpla taban altını renklendirmeyi kolaylaştırır.

• Aşınmaya karşı yüksek direnç,

• Düşük ağırlık,

• Renklendirme kolaylığı,

• Saat başı artan üretim. Direkt ekstrüzyon veya kağıt ile, 20- 1000 mikron kalınlığında şekilleri mevcuttur. Sıcak Eriyik Filmler Farklı desteklerin yapıştırılması için çevre dostu, solvent içermeyen EVA veya TPU sıcak eriyik film. Sağlık ve çevreye saygılı, kağıt veya polietilen zarlarla birlikte 20 ila 10 mikron kalınlığında şekilleri mevcuttur. Teknecilik 1000 mikron kadar kalınlıkta, spor ve tekne sektörü için özel, su yalıtımlı ve nefes alan su geçirmez TPU membranlar.

keyboard_arrow_up

Copyright © 2018 Palamut Group. All Rights Reserved.

Maverainteraktif